Wypoczynek nad morzem: co zobaczyć w Gdańsku?

Jeśli planujemy krótki wypad nad morze, warto rozważyć wizytę w Gdańsku. To najbardziej znane nadmorskie polskie miasto, które niezależnie od pory roku przyciąga prawdziwe tłumy. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, warto udać się tutaj we wrześniu lub październiku, kiedy pogoda może być jeszcze naprawdę dobra, a ludzi zdecydowanie mniej. Co zobaczyć w Gdańsku? Gdzie się zatrzymać?

Noclegi nad Morzem Bałtyckim

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wypoczynek w Gdańsku, czy jakimkolwiek innym mieście nad polskim morzem, bez trudu znajdziemy noclegi nad Morzem Bałtyckim. Dostępne obecnie noclegi nad Morzem Bałtyckim to zarówno kwatery prywatne, hotele, jak i hostele. Najtańszą opcją są oczywiście hostele. Decydując się na nocleg w hostelu, trzeba jednak liczyć się z tym, że spać będziemy w pokoju wieloosobowym.

Muzeum Bursztynu

To jedno z bardziej magicznych miejsc w Gdańsku. Jest bezpośrednim nawiązaniem do Szlaku Bursztynowego, na którym kiedyś leżał Gdańsk.

Teatr Wybrzeże

To najbardziej znany teatr w Gdańsku. Bez wątpienia miłośnicy sztuki teatralnej powinni znaleźć chwilę, aby udać się na jeden z wieczornym spektakli.

Stare Miasto

Mało kto wie, że w odniesieniu do Gdańska nie powinno się używać określenia Starówka czy Rynek. Gdańsk dzieli się na Główne Miasto oraz Stare Miasto. Spacerując po Gdańsku, warto udać się pod Ratusz Starego Miasta oraz Ratusz Głównego Miasta. To budowle zasługujące na uwagę każdego, kto zdecydował się wypoczywać właśnie w Gdańsku.

Gdańsk to miasto, w którym nikt nie będzie się nudził. Wymienione atrakcje to jedynie niewielki wycinek tego, co stolica Pomorza ma do zaoferowania.

Wypoczynek nad morzem: co zobaczyć w Gdańsku?
4.9 (98%) 20 głosów

Powiązane wpisy