Wakacje nad morzem: gdzie udać się na tygodniowy wyjazd?

Wakacje nad polskim morzem cieszą się naprawdę ogromną popularnością wśród wielu Polaków. Nad morze mogą wyjechać zarówno całe rodziny, zakochane pary, jak i paczki znajomych. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Gdzie się udać? Jakie miejscowości odwiedzić? Co zasługuje na uwagę? Gdzie spać?

Noclegi nad Morzem Bałtyckim

Wakacje nad polskim morzem to oczywiście konieczność zapewnienia sobie noclegu. Noclegi nad Morzem Bałtyckim dostępne są w bardzo różnych cenach. Oczywiście im wyższa cena, tym wyższy standard. Jeśli jednak dobrze poszukamy, uda się nam znaleźć kwatery prywatne oferujące bardzo dobre warunki, a jednocześnie nie windujące nadmiernie cen.

Tydzień w Łebie

Ci, którzy chcą spędzić nad morzem aż tydzień z pewnością będą zadowoleni z wakacji z Łebie. To niewielkie miasteczko ma naprawdę wiele do zaoferowania. Koniecznie trzeba udać się na ruchome wydmy, które znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym. To niezwykłe miejsce, którego widok na długo zapada w pamięć. Wracając z wydm, warto do miasta dotrzeć plażą.

Jeśli lubimy się bawić, Łeba Park z pewnością się nam spodoba. Na około dwudziestu hektarach podziwiać można figury blisko stu dinozaurów w naturalnych rozmiarach. Miłośnicy zwierząt mogą udać się do mini zoo, które również tutaj działa. Możliwość własnoręcznego nakarmienia zwierząt to prawdziwa gratka dla tych, którzy uwielbiają zwierzęta.

Gdańsk

Na dłuższy pobyt nad morzem można udać się również do Gdańska. Urokliwa Starówka czy Muzeum Bursztynu to jedynie niewielki wycinek tego, co można znaleźć w tym mieście o wyjątkowo długiej historii.

Wakacje nad morzem: gdzie udać się na tygodniowy wyjazd?
5 (100%) 8 głosów

Powiązane wpisy